БФ «Даруй Добро» підтримав Свято-Преображенський храм у Петрівському

Мета проекту: Підтримка соціокультурних проектів в районах Харківської області, зокрема, православних храмів, спрямована на розвиток та збереження культурної спадщини і включення мешканців  регіону у процес відродження духовності.

Статус: Реалізовані.  

Опис проекту: Благодійна організація «Харківський обласний благодійний фонд «Даруй Добро» підтримав Свято-Преображенський храм села Петрівське Балаклійського району Харківської області.

З відкритих джерел відомо, що Свято-Преображенський храм – одна з найстаріших святинь Харківщини. Час заснування храму датований 1724 роком. У плині історії храм кілька разів змінював дислокацію, зокрема, зазнавав руйнації у період становлення радянської влади у 20-ті роки ХХ століття. «Відтоді в селі служили по хатках, – зазначає настоятель Свято-Преображенського храму Василь Бринчак. Однак приблизно з 30-х років минулого століття, за бажанням господарів, під храм було віддано одне з домоволодінь населеного пункту, яке стало постійним місцем розташування святині до сьогоднішніх днів.

Останнім часом у Свято-Преображенському храмі активно триває благоустрій. Зокрема, о цій порі постало питання придбання нового кіоту для храму. БФ «Даруй Добро» відгукнувся на актуальний запит громади, перерахувавши благодійний внесок на придбання кіоту в сумі 10 000 гривень.

БФ «Даруй Добро» приділяє належну увагу відродженню духовності, надаючи посильну допомогу храмам у сільській місцевості.     

 

07/11/2017