«Ігрові комплекси повинні нести не лише естетику, а й зміст»
Мета проекту: створення здоров’язберігаючого середовища, популяризація здорового способу життя, сприяння зміцненню засад патріотичного виховання.

Статус: реалізований

Опис проекту: Протягом 2019 року Благодійна організація «Харківський обласний благодійний фонд «Даруй Добро» реалізувала 10 проектів зі встановлення дитячих спортивно-ігрових майданчиків в районах Харківської області.

  • Під час вибору та встановлення елементів дитячих майданчиків ми керуємось кількома важливими принципами, - зазначають у фонді. – Перше: дитячий майданчик має бути безпечним для дітей. Відповідно, ми, щонайперше, звертаємо увагу на якість. І друге: ігрові комплекси повинні нести в собі не лише естетику, а й особливий зміст. Вони мають виховувати. А патріотичне виховання – це одна із засад міцної держави.

Так, влітку нинішнього року в селищі Андріївка (Балаклійського району Харківської області) було встановлено дитячий ігровий комплекс «Хортиця», який стилізовано під легендарну пам’ятку історії українського козацтва - Хортицьку фортецю. Форми і сюжети ігрового комплексу нагадують про героїчну спадщину українського народу та сприяють підвищенню рівня освіченості дітей та юнацтва.

  • Завдання дорослих зробити процес пізнання нового цікавим, легким і доступним. Саме на це націлені сучасні діти, які ростуть з гаджетами в руках і яких, апріорі, складно чимось здивувати, але можливо, - зазначає організатор благодійності, експерт Анатолій Русецький. – Я дотримують тієї думки, що освіта може бути не лише в підручниках. Вона може бути в таких ось невеличких деталях, які, насправді, можуть багато розповісти про історію, про видатних постатей. Це такий собі поштовх для дітей, який сприяє самоосвіті. Вважаю, це чудова практика, яку необхідно враховувати, зокрема, в питаннях організації дозвіллєво-розвивальних осередків для дітей та в питаннях патріотичного виховання.  

Довідково: Хортиця — найбільший острів на Дніпрі, розташований поблизу Запоріжжя, унікальний природний та історичний комплекс, одне із Семи чудес України, легендарна козацька січ.

Тепер Хортиця є одним із найважливіших освітніх і культурних історичних центрів України. За останні 15 років тут з’явився історико-культурний центр, музей судноплавства, інтерактивний театр, а в острівних землях та водах продовжують знаходити скарби, як от тисячолітній меч, який знайшли тут всього декілька років тому.

Інформаційна довідка:

Благодійна організація «Харківський обласний благодійний фонд «Даруй Добро»,  заснована у листопаді 2011 року, займається розробкою та реалізацією соціальних програм, спрямованих на розвиток громад, закладів освіти, медицини, культури, спорту та всебічну підтримку соціально вразливих верств населення, ветеранів війни та праці, учасників АТО, обдаровану молодь, інвалідів, сиріт, багатодітних родин. За сприяння фонду реалізовано понад 260 благодійних проектів.  

БО «Харківський обласний благодійний фонд «Даруй Добро» – має високу репутацію в Харківській області, веде прозору фінансову політику та всі кошти використовує винятково за цільовим призначенням – на потреби шкіл, дитячих садків, лікарень, соціально незахищених верств населення. Про свою діяльність фонд звітує на власному офіційному сайті «Даруй Добро» www.dari-dobro.org та в ЗМІ і завжди готовий до партнерства. 

 

14/10/2019